Система антипаніка: на варті безпеки Безпека людей - на першому місці. Саме тому важливо забезпечити входи і виходи в будівлі зручними надійними системами, що дозволяють швидко і без зусиль відкрити двері в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Називаються такі системи «антипаніка» .

При терміновій евакуації людей з громадських будівель і приміщень можливе виникнення паніки - найнебезпечнішого явища для великих скупчень людей. Зустрівши на своєму шляху закриті двері, люди в стані паніки не зможуть її відкрити, якщо для цього будуть потрібні точні злагоджені дії: поворот ручки, поворот ключа замку. До того ж, у разі задимлення приміщення знайти потрібну ручку або замкову щілину стає практично неможливо.

Завдяки особливій конструкції систем «антипаніка» вхідні двері, двері запасних виходів захищають будинок від проникнення зловмисників, але при цьому можуть бути легко відкриті зсередини при виникненні надзвичайних ситуацій .

«Антипаніка» є унікальним рішенням, що дозволяє уникнути численних жертв , адже саме паніка часто стає причиною травмування і навіть загибелі людей в тисняві.

Основна відмінність систем «антипаніка» полягає в тому, що вони дозволяють легко відкрити двері під дією рук або тіла. Відкрити «антипаніку» можуть навіть діти, літні люди, інваліди. Достатньо легкого торкання рукою або притиснення тілом до спеціальної натискної планки (клавіші) для спрацьовування системи та звільнення дверного отвору для проходу.

Система «антипаніка» найчастіше включає натискну горизонтальну штангу , механічний замок для замикання дверей зовні. Також системи «антипаніка» можуть оснащуватися електромеханічними замками, які можуть відкриватися/закриватися з диспетчерського пульта.

Виділяють системи «антипаніка» з однією, двома або трьома точками замикання. Система «антипаніка» може бути накладною та врізною, встановлюється на одно-і двостулкові двері з різних матеріалів: металу , дерева, скла.

Надійність і ефективність роботи системи «антипаніка» може бути забезпечена тільки при правильному монтажі системи на дверні конструкції. Крім того, система «антипаніка» повинна відповідати державним нормам і стандартам безпеки евакуаційних проходів, запасних виходів.

Системи «антипаніка» встановлюються в громадських будівлях , таких як державні установи, бізнес-центри, офіси, торгові і розважальні центри, медустанови, театри, кінотеатри, навчальні заклади, спортивні споруди і т. д.

«Антипаніка» не має підвищену зламостійкість і зловмисники досить легко можуть впоратися із замком, що замикає двері з «антипанікою» зовні. Однак цей недолік систем «антипаніка» з успіхом компенсується установкою охоронної сигналізації або застосуванням інших охоронних заходів, адже «антипаніка» сконструйована спеціально для громадських будівель, які зазвичай надійно охороняються.

При установці системи «антипаніка» в приватній квартирі або будинку вирішити проблему захисту особистого майна від злодіїв і грабіжників можна, використовуючи додатковий надійний механічний замок. Такий замок замикається лише на час відсутності мешканців у будинку або квартирі і захищає приміщення як і будь-який інший замок для вхідних дверей. Якщо ж хтось із мешканців знаходиться в приміщенні, то захисних функцій замку «антипаніки» достатньо і додатковий замок можна не замикати.