Армоване скло має усередині сітку з металевого дроту. В імпортному армованому склі застосовується дріт з покриттям з легуючих матеріалів, що мають велику міцність і краще протистоять корозії.

    Роблять його так: у середину аркуша паралельно його поверхні в процесі виготовлення поміщають металеву сітку із квадратними або шестикутними осередками. Є й кольорове армоване скло, виготовляється воно зі скломаси, пофарбованої окислами металів. Найпоширеніші кольори - золотаво-жовтий, зелений, лілово-рожевий, блакитний.
    Таке скло може мати як сиру литу поверхню (армоване лите скло), поверхню прикрашену візерунком, що збігається з малюнком сітки (візерункове прокатне армоване скло), так і поліровану (поліроване армоване скло).
    Сітку застосовують зварену зі сталевого дроту, а для скла вищої категорії якості - ще й із захисним алюмінієвим покриттям. Сторона квадратного осередку становить 12,5 або 25 мм. Сітка повинна бути розташована по всій площі аркуша на відстані не менш 1,5 мм від поверхні скла. У результаті виходить світлопропускаючий матеріал, що має підвищену безпеку й вогнестійкість. Але армування не збільшує механічну міцність скла й навіть знижує його приблизно в 1,5 рази. Зате наявність сітки не дозволяє осколкам розлітатися й випадати із плетінь, якщо, наприклад, у нього влетить м'яч або камінь.
    Якісне армоване скло повинне відламуватися по лінії надрізу, не розтріскуючись. Якщо в ньому багато міхурів - це брак.
    Застосування: Таке скло застосовується на промислових підприємствах і при заскленні дверей у під'їздах будинків, балконних прорізів, тобто там, де потрібно запобігти можливості травм від великих осколків скла, або одержати скляну «антивандальну» конструкцію. Його застосування диктується також і міркуваннями пожежної безпеки й тому воно успішно застосовується на пожежних сходах і в підсобних приміщеннях, де цілком можна обійтися без дорого загартованого скла (армоване скло вітчизняного виробництва коштує практично стільки ж, скільки звичайне скло).
    У Росії армоване скло роблять ВАТ «Гусевський склозавод ім. Дзержинського» (аркуші 1600х1300мм), ВАТ «Гродненський склозавод» аркуші (1600х1200мм), ВАТ «Червоний травень» (Тверська область).

Триплекс

    Триплексом називається скло, що складається із двох або більше шарів, «склеєних» один з одним по всій поверхні. Шари можуть бути виконані як зі скла одного, та й різних типів. Вони можуть бути як прямі, так і гнутими (форму їм надають ще до склейки).
    Застосування: доцільно використовувати як стекла, що захищають від злому (ударостікі), від куль (куленепробивні), від вогню (вогнестійкі), а також для виготовлення ізолюючих склопакетів, акваріумів великих розмірів, елементів інтер'єру й т.п., тому що триплекс надійно захищає людину від різних травм.
Стекла продають як у вигляді великих пластин, з яких нарізають полотна необхідного розміру, так і у вигляді готових виробів певних форм і розмірів.

    В основному пропонується два різних види триплекса: плівковий і заливний. У першому випадку шари «склеюються» один з одним по всій поверхні полімерною плівкою, у другому полімерною ламінуючою сполукою. Такі стекла добре захищають від ультрафіолетового випромінювання.
    Основним показником є формула (S1 + S2) = товщина триплекса.
    Плівковий триплекс має, як правило, формулу 3+3 і пропонується у вільному розмірі аркушами, упакованими в ящиках. Заливний триплекс може мати будь-яку формулу, на ваш вибір. Тобто, спочатку виготовляється стекла потрібного розміру й конфігурації, а потім між ними заливається полімер.
    На відміну від загартованого скла, триплекс не міцніше за звичайне скло, він лише поводиться по-іншому при розбиванні - осколки не розлітаються в усі сторони, а залишаються «висіти» на еластичній плівці.
    Саме цією його властивістю й обумовлене застосування триплекса у вітринах магазинів (що особливо характерно для заходу). Щоб розбити звичайне скло й одержати доступ до вмісту вітрини, потрібний усього один «гарний» удар і півхвилини на видалення осколків. Щоб розбити «серйозний» вітринний триплекс, бити потрібно багато й довго. Ще довше будеш видаляти осколки, щоб одержати доступ до вмісту вітрини. От за це-той час і встигає під'їхати поліція.
    Крім того, якщо у вітрині не стоїть триплекс або хоча б скло, вкрите захисною плівкою, жодна іноземна страхова компанія такий магазин нізащо не застрахує.
    І не треба думати, що такі порядки потрібні тільки там - на заході, а ми вже як-небудь без них проживемо. Вибух у переході під Пушкінською площею досить яскраво продемонстрував, що й нам без таких же порядків не прожити. Маса людей під час вибуху була покалічена осколками вітрин, що обсипалися. Але ж будь у цих вітринах на місці звичайного скла загартоване або триплекс, нічого схожого б не відбулося.
    Кулестійке бронескло - найшвидший і ефективний спосіб захисту від раптового нападу з використанням вогнепальної зброї. Призначене для захисту життя людини, забезпечення безпеки й надійності зберігання матеріальних цінностей. Бронескло забезпечує: високу оптичну прозорість, захист від наскрізного прибивання кулями при стрілянині з пістолета Макарова, ТТ, автомата Калашникова, СВД, захист від осколків (з тильної сторони при нападі не відлітають шматки скла).
    В останні роки виникла ціла індустрія спеціальних куленепробивних конструкцій, що спеціалізується на створенні, таких як кабіни охорони, пункти обміну валюти, касові вузли, зламо- і кулестійкі вікна, двері й спецконструкції. Для споживачів така форма обслуговування дуже зручна - замовив, і тобі все привезли і встановили відповідно до найсуворіших рекомендацій Центробанку й приклали до встановленої конструкції сертифікат.
    Будівельний триплекс - завичай це композиція, що складається із двох шарів скла й шару полімеру товщиною 1-2,5 мм між ними, що має гарні захисні властивості.

Застосування триплекса дозволяє:

  • значно знизити ймовірність поранень людей від осколків скла, тому що полімер, що знаходиться між шарами скла міцно втримує ці осколки;
  • забезпечити високу оптичну прозорість і стабільність кольору;
  • забезпечити стійкість до подряпин;
  • підвищити шумоізоляцію (зниження шуму на величину від 32 до 44 дб).

Будівельний триплекс застосовується:

  • при оформленні входів і вестибюлів суспільних будівель;
  • при створенні офісних перегородок і вітрин;
  • при заскленні сходів;
  • у склопакетах, установлюваних на дахах будинків;
  • при заскленні торговельних павільйонів і зупинних комплексів; при заскленні шкіл, спортивних залів і дитячих садків.

Триплекс і армоване склоТриплекс і армоване скло