Фасади шаф-купе    Пройшли часи, коли псували зовнішній вигляд квартир завалені речами кімнати, передпокій або дитячі іграшки, які не влазять у кошики й створюють вічний бардак. Звичайно ж, ніхто й не згадує про одноманітні меблі, що стояли у всіх радянських квартирах.

    Все більшим попитом користуються двері шаф-купе із вставками з різного скла й дзеркала. Вочевидь, люди вже не хочуть бачити перед собою просте сховище для речей, а ще й художній витвір. Безумовно, фасад шафи-купе може значно прикрасити квартиру, додавши акцент на більш суворий або більш легкий стиль.

    Найпростіший варіант скла, що використовується для виготовлення дверей до шафи-купе, це прозоре скло.

    Прозоре скло може мати різне забарвлення. Існує кілька способів додати склу певний колір. Скло може бути тонованим в "масі", з наклеєною кольоровою плівкою на поверхню скла. Різноманіття кольорових плівок дозволяє додати склу не тільки різні відтінки кольору, але й з'являється варіювати прозорість скла й створення скла з різним ступенем дзеркальності.

    Великою популярністю у дверях купе користується матове скло. Матове скло буває також різних видів. Основний вид - це звичайне скло після піскоструминної обробки. Часто виготовляються шафи купе з нанесенням малюнку, що надає виробу легкості, загадковості й унікальності. Якщо ж двері виготовляються із дзеркала, то нанесення малюнка може бути незамінним, якщо виріб знаходиться в спальній кімнаті.

    У великій кількості використовується матове скло, матування якого досягнуте шляхом хімічного травлення, так званий «сатин». Говорять, що першими такий спосіб художньої обробки скла застосували італійці, звідси й назва. Хімічне матування дозволяє досягти більш рівного і якісного покриття. За допомогою хімічного матування також можна нанести малюнок на скло або дзеркало.

    Будь-яке скло, безсумнівно, буде прикрасою шафи купе, але особливо красиво в шафах купе виглядають візерункові стекла. Різноманіття візерункових стекол не дозволяє в рамках цієї статті більш докладно розглянути цю тему.

    Не варто забувати, що скло можна використовувати не тільки як двері для шаф купе, воно відмінно підійде і для поличок або зі скла можуть бути просто виготовлені розстібні двері. Для цих цілей скло повинне оброблятися. Існує кілька способів обробки граней скла. Найчастіше грані просто шліфують. Більш дорогий спосіб обробки - полірування. Після полірування грані скла набувають прозорості.

    Найбільш дорогий з основних методів полірування - фацет. Ширина фацета може досягати 4 см. Фацет надає вишуканість склу й дзеркалу.

    Стекла мають різну товщину, але у дверях купе використовується скло товщиною 4 мм. Більш товсте скло збільшує вагу дверей шафи купе й зношування несучих роликів. Стекло товщиною 8 - 12 мм із поліруванням кромок красиво виглядає як полиці бібліотеки або серванта.

    Детальніше про художню обробку скла.