Близько восьми років тому в Україні виник ринок офісних перегородок. Його бурхливому розвитку сприяло впровадження в нашій країні сучасних західних технологій керування. Керівники більшості вітчизняних фірм починають розуміти, що правильно обладнаний офіс дозволяє значно підвищити продуктивність праці і служить своєрідною візитною карткою фірми.

    Сучасні технології керування й організації офісного простору віддають перевагу технології open space - великому відкритому простору, що складається тільки із зовнішніх стін. Вся внутрішня структура приміщення при цьому формується за допомогою офісних перегородок.
    Правильно встановлені перегородки зменшують потреби в офісній площі на 20 - 25%. Основна функція перегородок - відгородити співробітників від відволікаючих факторів. Використання прозорих офісних перегородок дозволяє відгородити співробітників і забезпечити шумоізоляцію, а з іншого боку - дає можливість начальникові контролювати своїх підлеглих. Якщо ж виникає необхідність забезпечення, конфіденційності, то вона досягається вбудованими жалюзі.

    Установка офісних перегородок вимагає набагато менше засобів і часу, ніж зведення в офісі цегельних стін, при цьому робота офісу не паралізується. По суті справи, перегородки можна змонтувати всього за кілька годин. Важливо також і те, що якщо буде потреба сучасні офісні перегородки дозволяють оперативно змінювати планування приміщення. Наприклад, при зміні структури фірми або кількісного складу відділів.
    Фахівці підрахували, що використання офісних перегородок дозволяє заощадити до 30% засобів, необхідних для ремонту приміщення. Перші офісні перегородки - в основному імпортні - з'явилися близько десяти років тому. У той час вони були своєрідним символом заможності й високого рівня компанії. У масовому порядку офісні перегородки стали використовуватися в нашій країні з 1996 року. Відбувалося це з двох причин. По-перше, вітчизняні компанії почали впроваджувати в себе західні технології менеджменту й надавати великого значення іміджу фірми. По-друге, що не менш важливо, офісні перегородки стали доступними за ціною. Зараз тільки 15-20% ринку доводиться на імпортні перегородки. Всі інші виробляються в Україні. Причому ці 15-20% доводяться в основному на спеціалізовані іноземні фірми, які створюються для оформлення великого офісного центра. Такі фірми купують закордоном всі елементи обстановки. Більшість же компаній, що працюють на цьому ринку, віддають перевагу вітчизняним перегородкам.