Скляні міжкімнатні двері в квартирі Міжкімнатні двері зі скла - вже давно не рідкість. Їх можна зустріти найчастіше в офісних приміщеннях, у залах ресторанів і нічних клубів, в торгових центрах і т. д. Знайшли своє місце скляні міжкімнатні двері і в житлових будинках.

Традиційно міжкімнатні двері у приватних будинках і квартирах представляють собою глухий тип дверей - з дерев'яного масиву або шпонованих дерев'яних плит. Також традиційно популярні засклені фільончасті міжкімнатні двері .

Подібна конструкція міжкімнатних дверей добре ізолює приміщення від сторонніх поглядів, від зайвого шуму, запобігає втратам тепла. Проте сучасні технології дозволяють досягти таких же властивостей і у скляних дверей. До того ж, останнім часом спостерігається стійка тенденція відходу від традиційних правил в облаштуванні житла і скляні міжкімнатні двері надають масу можливостей для реалізації свіжих ідей в інтер'єрі .

Чи можна встановити міжкімнатні двері з скла у звичайній житловій квартирі?

З практичної точки зору, скляні міжкімнатні двері виконують всі ті ж функції, що і звичні дерев'яні двері. Однак зараз, коли присутність певного стилю в дизайні інтер'єру стає все більш популярним явищем, скляні двері здатні запропонувати набагато більше, ніж традиційні види дверей :

  • міжкімнатні двері з скла добре пропускають світло і роблять суміжні приміщення (без вікон) світлішими;
  • скляні міжкімнатні двері допомагають зробити приміщення візуально просторішим;
  • скло не «тисне» своєю масивністю і чудово підходить для створення «легкого» інтер'єру.

Скляні двері відмінно підтримають «хай-тек» дизайн приміщення , а за допомогою різноманітних методів художньої обробки легко може бути знайдене відповідне рішення і для інших стилів дизайну інтер'єру.

У яких приміщеннях краще всього встановлювати скляні двері?

Міжкімнатні двері із скла зазвичай рекомендується встановлювати в приміщеннях, що не вимагають високого рівня приватності, таких як вітальні, їдальні, кухні-їдальні і т. д. Ідеально підходять скляні двері також для домашньої сауни або лазні.

Часто міжкімнатні скляні двері встановлюються також у ванній кімнаті: для цього досить вибрати модель з великим матовим малюнком або суцільною матовою поверхнею, тоноване в масі скло або скло з нанесеним кольоровим малюнком.

Для запобігання психологічного дискомфорту, як правило, не рекомендується встановлювати скляні двері в приміщення спальні . Проте для тих, хто любить «вільний простір» жодних перешкод для встановлення скляних дверей в спальні немає.

Часто навіть при великому бажанні встановити міжкімнатні двері з скла у своїй квартирі, люди відмовляються це робити з боязні розбити скло і поранитися осколками. Подібні побоювання зрозумілі, але абсолютно даремні: сучасні скляні двері виготовляються з дуже міцного скла, яке вкрай складно розбити в звичайних домашніх умовах.

Для виробництва скляних дверей використовується загартоване скло а також скло «триплекс» . Загартоване скло - це термічно оброблене за спеціальною технологією скло з особливими властивостями. Таке скло витримує дуже сильні удари, але навіть у випадку розбиття не завдає шкоди здоров'ю людей: осколки скла округлі і не мають гострих країв.

Триплекс - це багатошарове скло, склеєне за допомогою найтоншої полімерної плівки. Шари полімеру, клею і скла утворюють високоміцне композитне з'єднання, яке стійке до великих навантажень.

У міжкімнатних скляних дверях, як правило, використовується загартоване скло товщиною 8-10 мм .