Ламіноване скло (триплекс) - це архітектурне скло, що складається із двох або більше стекол, ламінованих разом за допомогою ламінуючої плівки або спеціальної ламінуючої рідини. Ламінування не збільшує механічну міцність скла, однак при руйнуванні ламіноване скло не розсипається завдяки ламінованій плівці, тобто осколки залишаються прикріпленими до неї.
Ламіноване скло забезпечує також кращу звукоізоляцію приміщень, тому що багатошарове стекло здатне ефективно знижувати вплив небажаних шумів.
Різними видами ламінуючих плівок можна забезпечити практично будь-яке тонування скла. Ламіновані стекла застосовуються при заскленні фасадів, балконів, вікон.

Переваги ламінованого скла:

  1. При руйнуванні триплекс знижується небезпека можливості травмування людей осколками, що розлітаються, або падаючим склом (скло розбивається, але залишається в рамі).
  2. Ламіноване скло сприяє захисту приміщення від шкідливого впливу ультрафіолетових променів (охороняє від вигоряння меблі, шпалери й ін.).
  3. Багатошарове стекло здатне ефективно знижувати вплив небажаних шумів, тобто має підвищену шумоізоляцію.
Про технологічні характеристики і особливості використання ламінованого скла (триплекса) можно прочитати в статі "Використання триплексу в склянних підлогах та східцях"

Ламіноване склоЛаміноване скло