Флоат скло: виготовлення, застосування Флоат-скло - це найпоширеніший вид листового скла. Виготовляється таке скло методом термічного формування на розплаві металу, наприклад, олова. Даний метод виготовлення скла називається флоат-методом.

Флоат-метод дозволяє одержувати скло високої якості у великих кількостях. У порівнянні із традиційними методами виготовлення скла (метод Еміля Фурко, тягнене скло) флоат-метод більш продуктивний, якість одержуваного скла стабільна. З винаходом флоат-методу зникла необхідність у додатковому поліруванні й шліфуванні скла.

Флоат скло вирізняється високою оптичною прозорістю, ідеально пласкими й паралельними поверхнями. Як правило, флоат-скло виготовляється товщиною від 3 до 19 мм. Можна одержати флоат-методом скло тонше 3 мм, однак у будівельних цілях таке скло використовувати небажано.

Для підвищення міцності флоат-скло може бути додатково укріплене спеціальною захисною плівкою. Полімерна плівка всього в кілька часток міліметра товщиною перешкоджає руйнуванню скла під впливом ударів. Така плівка може бути повністю прозорою або ж пофарбованою - тоді вона додатково захищає скло й від надмірно яскравого сонячного світла. Скло з такою плівкою встановлюється на вікнах приміщень.

Якщо за допомогою тонких полімерних плівок з'єднати кілька флоат-стекол, виходить новий вид скла - мультиплекс. На практиці найчастіше можна зустріти різновид мультиплекса із трьох стекол - триплекс.

Між шарами флоат-скла міститься спеціальна полімерна плівка, що у процесі наступної термічної обробки надійно скріплює шари скла між собою, утворюючи дуже міцне композитне з’єднання. Отримане скло відрізняється підвищеною міцністю, ударостійкістю.

Властивості флоат-скла дозволяють застосовувати цей вид скла практично в усіх сферах людської діяльності. Флоат-скло на сьогоднішній день можна зустріти скрізь. З нього виготовляють склопакети для вікон і дверей, засклення лоджій і балконів, скляні меблі.

Флоат-скло може використовуватися не тільки як готовий продукт, але також і як основу для одержання скла з підвищеними характеристиками міцності, світолопропускання та іншими. Це й уже описане вище багатошарове стекло, і загартоване скло, і особливо прозоре скло.

Так, наприклад, підвищене світлопропускання й відсутність небажаного колірного відтінку в особливо прозорому флоат-склі робить таке скло дуже популярним при виготовленні акваріумів, вітрин для торговельного встаткування, скляних вітрин магазинів.

Флоат-скло практично витіснило таке популярне раніше тягнене стекло. На сьогоднішній день тягнене скло застосовується, переважно, для засклення господарських будівель і інших об'єктів, у яких не пред'являються суворі вимоги до оптичної чистоти скла й відсутності оптичних дефектів. У невеликих кількостях виготовляється тягнене безбарвне й пофарбоване тягнене скло для декоративних цілей.