Загартоване скло - це стекло, у якого шляхом хімічної або термічної обробки підвищується міцність до ударів і перепадів температури, у порівнянні зі звичайним склом.

    Можливі геометричні параметри:
- товщина: від 3 до 19 мм;
- розміри: min 250 x 100 мм, max 4800 x 2400 мм.

    Загартоване скло може бути виконаним різної форми: із притупленими, шліфованими й полірованими краями; кольорове, візерункове, дзеркальне, з нанесеним малюнком і т.д. Також у склі можуть бути виконані отвори діаметром від 4 до 130 мм.
Вироби із загартованого скла експлуатуються у всіх кліматичних умовах і відповідають стандарту ANSI Z97.1-1984.

    Загартоване скло використовується в будівництві при заскленні конструкцій будь-якої складності, а саме:

  • засклення будинків і сходових огороджень;
  • світлопрозорі покрівлі й підлоги;
  • засклення балконів і лоджій;
  • засклення душових, телефонних кабін;
  • засклення автобусних і тролейбусних зупинок;
  • вітрини й вітражі зі скла.

    Також із загартованого скла виготовляють різні предмети інтер'єра, такі як - двері, меблі, різні декорації:
    Аспекти безпеки Найбільш об'єктивною причиною застосування загартованого скла є саме його безпечні властивості. А саме те, що стекло є безпечним стосовно людини в момент свого руйнування. Звичайне скло при руйнуванні утворить безліч довгих і міцних осколків з гострими клиноподібними крайками, що не може не представляти серйозну потенційну загрозу здоров'ю людини. Загартоване скло міцніше за звичайне в 5-7 разів і при перевищенні значення межі стійкості до зовнішніх навантажень утворить безліч дрібних осколків із притупленими краями. Такі осколки заздалегідь є менш небезпечними у порівнянні із фрагментами, що утворяться при руйнуванні звичайного скла.
    Загартоване скло не може бути піддане наступній механічній обробці - воно руйнується. Тому, перед загартуванням листи скла повинні бути піддані попередній обробці. Притуплення кромок скла є обов'язковою умовою по підготовці скла до загартування. Найпростіший спосіб - це ручна обробка кромок скла на верстатах з використанням абразивних стрічок. З іншого боку - якісна обробка кромки скла надає більше привабливий вид виробу з эстетической точки зору. Це, безсумнівно, важливо у випадках, коли кромки готового виробу залишаються відкритими після монтажу. Якість шліфування відіграє важливу роль у процесі загартування. От чому необхідно більш докладно зупинитися на деяких деталях:
    Шліфована кромка (притуплення) - даний вид обробки кромки скла є мінімальною вимогою до скла, що буде піддано загартуванню. Притуплення крайки шліфувальною стрічкою також підходить для випадків, коли якістю обробки кромки скловиробу можна зневажити. Як правило, така кромка закривається рамою й стає невидимою для ока. Подібний метод обробки кромки може застосовуватися лише для стекол, товщиною до 10 мм. У стеклах, товщиною більше 10 мм, внутрішні напруження, у сполученні з т.зв. "термічним ударом" у момент надходження скла в піч розігріву, можуть привести до мимовільного руйнування скла, що є неприйнятною умовою для всього виробничого процесу. От чому для товстих стекол потрібно більш якісна обробка поверхні кромки.
    Шліфування кромки скла по площині застосовується у випадках, коли кромки виробу залишаються відкритими або якість обробки методом шліфування абразивною шкуркою є недостатньою.
    Плоско полірована кромка має саме широке застосування й виконується при всіх товщинах скла. Процес виготовлення плоскошліфованої кромки виконується на автоматизованому обладнанні.

Загартоване склоЗагартоване скло

Загартоване скло