Візерункове скло - це листове скло, одна поверхня якого має декоративну обробку. Воно може бути різних кольорів, малюнків, різної товщини (4-6 мм) і мати різну світлопроникність. Візерункове скло можна загартовувати й ламінувати.
Більшість візерункових стекол може використовуватися в енергозберігаючих або звуковбирних склопакетах.

Декорування скла

     Для декорування стекол застосовуються різноманітні технології: прозоре й матове травлення, декорування й розпис прозорими й глухими термотвердіючими фарбами, піскоструминна обробка, вітражі й вітражні імітації, фацетування й малірування й інші.
     Технологія малірування представляє собою термічну обробку уже готового листового скла, що дозволяє надавати йому (розігрів до певної температури розм'якшення) необхідну форму, а потім, шляхом повільного остигання, зберегти її в готовому виробі. Така технологія використовується як для виготовлення скляних вставок, так і в більше складних варіантах, для напівкруглих дверей сантехнічного встаткування (душових кабін, ванн) і саун.
     Піскоструминна обробка - це традиційна технологія декорування стекол, заснована на механічній обробці поверхні скла повітряним струменем із часточками абразиву. Одержуваний при цьому матовий малюнок може мати різну зернистість і глибину обробки.
     Хімічне травлення і матування. Цей процес заснований на властивостях парів плавикової кислоти взаємодіяти зі склом, утворюючи нерозчинні солі. Залежно від режиму обробки, травлення дозволяє одержати на незахищених кислотостійкою мастикою місцях як рівномірно матовий, так і прозорий, з різною глибиною обробки, малюнок. Даний процес дуже трудомісткий і тривалий, тому, як правило, використовується тільки для декорування дорогих високомистецьких виробів.
     Фацетування - це спеціальна обробка крайки скла. Фацетовані вставки, як правило, застосовуються в дорогих дерев'яних дверях, найціннішою вважається обробка так званого фігурного фацета гарних криволінійних поверхонь із високою точністю.
     Технологія вітража заснована на наборі малюнка зі шматків пофарбованого в масі скла. Скло, застосовуване для вітражів, буває рифлене, досить грубої форми; спеціальне листове кольорове й гладке тоноване , оброблене фацетуванням. Скло з'єднується в єдине ціле смугою з м'якого металу, що має спеціальний перетин.
     Існують ще й інші методи декорування поверхні скла. При необхідності одержання кольорового малюнка на склі застосовують, як правило, метод шовкографії, при якому використовуються спеціальні термотвердіючі фарби. Як недорогі методи декорування використовують розпис скла, при якому не потрібна наступна термічна обробка, а також декорування прозорими й непрозорими плівками, що імітують різні методи дорогої традиційної обробки (наприклад вітражі й матоване скло).
     Декоративні фарби для скла дозволяють створювати різні текстури поверхонь: ефекти "травленого" скла, піскоструминної обробки, металевої текстури й ін. Застосування негативних або позитивних трафаретів дозволяє одержувати на поверхні скла малюнки або їх комбінації.
     Нанесення водорозчинних фарб на скло - нескладний технологічний процес, що дозволяє використовувати їх у дрібносерійному виробництві. Фарби можна наносити як на горизонтальні, так і на вертикальні поверхні.
     Такі покриття стійкі до хімічних і механічних впливів, вологостійкі; придатні для експлуатації в умовах відкритої атмосфери промислової зони помірного клімату; при подальшій обробці скла (фацет, різання, гравірування) покриття не порушується.
Дані лакофарбові покриття використовуються при фарбуванні скляних дверей і офісних перегородок, меблевих систем і т.п.

Візерункове склоВізерункове скло

Візерункове склоВізерункове скло