По виду й призначенню офісні перегородки діляться на чотири основні види: стаціонарні, мобільні, розсувні й скляні перегородки. Кожний вид відрізняється по способу монтажу, характеристиці конструкції й різноманітністю використовуваних матеріалів.

Стаціонарні офісні перегородки

Стаціонарні перегородки    Основне призначення стаціонарних перегородок - створення абсолютно ізольованих приміщень, відділених від загального простору офісу стінами й дверми, а також для структурування приміщення під конкретні завдання. Вони кріпляться до стелі, стін, підлоги. Перегородки виготовляються з високотехнологічних матеріалів, у них вбудовуються елементи, що здійснюють як нагрівання, так і охолодження приміщення. Це стіна яка швидко створюється, в основі її знаходиться каркас із сталевих або алюмінієвих профілів, на які кріпляться панелі, виготовлені з різних матеріалів. Стаціонарні перегородки в основному кріпляться до підлоги й стелі, і мають високі характеристики твердост а також пристойну звукоізоляцію. Однак, на відміну від звичайних стін, ці перегородки мають більші декоративні можливості! Стаціонарні перегородки можуть бути непрозорими (декоровані будь-якими матеріалами, і тому органічно вписуються в загальний інтер'єр офісу); прозорими (скляними) а також комбінованими (із застосуванням як прозорих так і непрозорих компонентів).

    Хоча стаціонарні перегородки часто називають "офісними", це зовсім не означає, що їх застосовують винятково в офісах. Торговельні комплекси, банки, транспортні вузли, виробничі приміщення, суспільні будинки, навчальні й наукові заклади, фитнесс-центри - це далеко не повний перелік об'єктів, де використовуються стаціонарні перегородки.

Стаціонарні офісні перегородки це статична конструкція, яка якщо буде потреба може бути демонтована, перенесена в інше місце, доповнена або видозмінена.

Мобільні офісні перегородки

Мобільні перегородки    На відміну від стаціонарних - мобільні перегородки не кріпляться до підлоги й стелі. Вони являють собою один або декілька модулів, скріплених сполучними стійками в певній конфігурації. Мобільні перегородки легко розбираються, пересуваються й збираються в іншій конфігурації. Конструкції мобільних перегородок установлюються як візуальні обмежувачі простору, що дозволяє індивідуалізувати робоче місце або певну зону. Крім того, ряд конструктивних і декоративних особливостей мобільних перегородок робить їх ідеальною основою для організації робочих місць персоналу офісу. Головна особливість мобільних перегородок - це можливість максимального використання навколишнього простору.

    На даний час все більше й більше фірм використовують ідею OPEN SPACE при організації простору своїх офісів. OPEN SPACE - це більша відкрита частина офісного простору, організована за допомогою перегородок таким оптимальним образом, що велика кількість людей може плідно працювати усередині її, не заважаючи один одному. Використання мобільних перегородок дозволяє створювати такі зручні робочі місця, що співробітники почувають себе як в окремому кабінеті.

    Робочі місця, створені на базі мобільних перегородок, легко й швидко укомплектовуються офісними меблями, фурнітурою й аксесуарами. Мобільні перегородки ідеально підходять для створення не тільки робочих місць співробітників, але й для створення кабінетів керівників середньої ланки, службово-господарських приміщень.

Розсувні офісні перегородки

Розсувні перегородки    Відомо, що офісні приміщення дуже дорогі. І тому власники й орендатори цих площ потребують використання їх з максимальною віддачею. Істотну допомогу їм у даному питанні може надати впровадження систем розсувних перегородок.

    Розсувною перегородкою можна розділити кілька переговорних кімнат, які при бажанні можна перетворити в один зал за кілька хвилин. Немає потреби містити окреме приміщення для розширених засідань, прийомів, банкетів. За допомогою пересувної стіни можна розділити, а при необхідності з'єднати два різні по функціональним призначенню приміщення, приміром, конференц-зал і ресторан. Виставкові зали можуть бути об'єднані й розділені. Кілька класів можуть бути об'єднані в більшу аудиторію за допомогою системи розсувних стін.

Розсувні офісні перегородки діляться на:

  • Пряморозсувні офісні перегородки, що складаються із певного числа панелей, не з'єднаних між собою й здатних перекривати весь проріз. Панелі в зібраному стані складаються в стінну кишеню або перекривають бічні стаціонарні конструкції.
  • Шарнірно-складні офісні перегородки, або перегородки-книжки. Являють собою з'єднані петлями панелі, що рухаються по напрявляючим і складні по типу "книжки", якщо панелі широкі, або "гармошки", якщо панелі досить вузькі.

Скляні офісні прегородки

Скляні перегородки    Скляні перегородки знаходять велике застосування. Зараз вже в офісних будівлях все частіше використовують скляні фасади й скляні перегородки (офісні перегородки) усередині приміщення, підкреслюючи діловий стиль. У даній області для виробництва скляних перегородок і огороджень, потрібне безпечне скло, тому використовується загартоване скло або тріплекс, що витримує більші навантаження. Скляні офісні перегородки доповнюють інтер'єр будь-якого офісу або торговельного залу, створюють атмосферу довіри й легкості, дозволяють довше працювати при денному світлі, і роблять Ваш бізнес відкритим і зрозумілим для клієнтів, а керівникам прозорі перегородки дають можливість, зберігаючи відособленість, ефективно керувати персоналом і при цьому працювати в команді.

Скляні перегородки можуть бути наступних типів:

  • скляні перегородки тільки із скла. Тут звичайно використовується товстий триплекс 21 мм і більш, причому при висоті такого огородження більше 1 метра на закладення в підлогу або проріз додатково залишають близько 200 мм.
  • скляні перегородки тільки із скла з додаванням поручня по верхові.
  • огородження з каркасом з металу, найпоширеніший тип.

    Скло в огорожах та скляних перегородках використовують, як загартоване від 6-10 мм, так і тріплекс. Перше, що потрібно вирішити перед монтажом скляних перегородок - це надійність кріплення в підлогу, тому що верх огорожі фіксується тільки за рахунок опор, тому найкращим рішенням є залишення закладних деталей у бетоні, до яких можна приварити конструкцію.