фітінг спайдер    Завдяки своїй технологічності, довговічності, зручності в монтажі й експлуатації, ремонті й красі, спайдерний вид засклення з кожним роком використовується всі частіше. Унікальне сполучення «тендітного» і міцного (скла й нержавіючої сталі) одночасно робить складне архітектурне завдання простим у реалізації. Витончена прозора конструкція має високі характеристики міцності. Технологія спайдерного засклення відкрила нові обрії архітекторам і проектувальникам, дозволяючи втілювати раніше нездійсненні творчі задуми, роблячи реальністю те, що раніше здавалося фантазією. Майже у всіх шедеврах архітектури, створених за останні роки, є присутнім спайдерне засклення. Не дивлячись навіть на те, що дотепер спайдерне засклення являє собою досить вузький ринок, націлений в основному на елітних клієнтів (значною мірою через ціну).

    У відмінності від класичних світлопрозорих систем, у яких герметизація прорізів досягається за рахунок зіткнення склопакетів і профілів (стійки й ригеля), у спайдерному заскленні це відбувається за допомогою заповнення простору між склопакетами спеціальними герметиками. Саме завдяки спеціальним кронштейнам («спайдерам»), прикріпленим до несучого каркаса й утримуючої стекло або склопакети, даний тип засклення одержав назву “Spider Glass” (від англійського «павук-скло»). Дані про родоначальника спайдерої розробки неоднозначні - вважають або бельгійську компанію «Saint Gobain», або англійську «Pilkington». У кожному разі перші фасади із застосуванням фітингів «спайдер» з'явилися на початку 80-х років ХХ сторіччя.

    З кожним роком ринок світлопрозорих конструкцій, що обгороджують, нарощує темпи. І використання системи такого засклення не виключення. Можливо, що воно одержало б ще більшу поширеність, але стримує його не тільки не мала вартість, але й необхідність складного структурного розрахунку конструкції, тому що фахівців, здатних проводити такі розрахунок не так вже й багато.

    Елементи спайдерного (планарного) засклення утворюють своєрідну цільноскляну оболонку засновану на точковому кріпленні світлопрозорих елементів, при цьому зовнішнє кріплення виділяється всього лише точкою діаметром до 40 мм. Все це дозволяє створювати ідеально рівні дзеркальні поверхні з невидимим каркасом.

Система являє собою кілька елементів, що утворять єдину конструкцію:

  • спайдери, які кріпляться до конструктивних опор;
  • болти для фіксування скла, за допомогою яких закріплюються стекла або склопакети;
  • система тросових розтяжок, що дозволяє реалізувати засклення фасаду без використання проміжних точок опори.

    При цьому варто пам'ятати, що нержавіюча сталь і скло вважаються одними із найміцніших матеріалів штучного походження.

    Кріплення за допомогою просторового кронштейна з високолегованої сталі з відмінними декоративними властивостями дозволяє реалізовувати різноманітні фасадні й стельові архітектурні конструкції. Спайдер рівномірно сприймає навантаження у всіх точках кріплення, а еластичний точковий затиск компенсує розширення скла. До несучої конструкції спайдери кріпляться за допомогою спеціальних кріпильних елементів через отвори або без них.