обробка дзеркала    Дзеркало - універсальний матеріал, що підлягає обробці для максимального його використання у побуті.

    Стандартизація листів дзеркала іноді незручна для створення індивідуальних елементів виробу або просто може не вписати в певний інтер'єр. Для рішення цієї проблеми дзеркало піддається різанню. Розмаїття устаткування дозволяє здійснювати різання дзеркала різної товщини (4 мм до 25 мм) і видів (армоване дзеркало, загартоване дзеркало, ламіноване дзеркало й інше). Прирізання дзеркала можна здійснювати за допомогою алмазного різального інструменту - склоріза. Конструкція склоріза проста, ручка–тримач і твердосплавний ріжучий елемент (алмазний ролик). Для вирізання кругової форми дзеркала більш зручним є циркульний інструмент. Також для прирізання дзеркала можна використовувати автоматичний ріжучий стіл. Обробка в такий спосіб має вагомі переваги - швидкість і точність розкрою дзеркала.

    Щоб уникнути порізів після прирізання, скло піддається поліруванню або шліфуванню кромки. Шліфування здійснюється на спеціальному шайбочному верстаті, на горизонтальний обертовий диск якого накладається дзеркалой струменем води подаються пісок або абразивний порошок. Процес полірування більш простий - полірується дзеркала обертовими трав'яними щітками з пемзоводяною емульсією або ж зануренням його в суміш плавикової й сірчаної кислоти, потім у воду, і повторенням цього процесу. Головною відмінністю полірування від шліфування - різний тип шорсткості поверхні. А саме, при поліруванні дзеркало ає вигляд «глянцю», а при шліфуванні поверхня має більш матовий вигляд. Як полірування, так і шліфування може бути прямолінійним або криволінійним.

    Декоративним способом обробки дзеркала можна назвати фацет, при якому знімається фаска під певним кутом. Фацет може бути різної ширини - від 10 до 40 мм. У повсякденному житті його зазвичай застосовують для обробки дзеркала, що дозволяє одержати ефект грайливості світла. Таким чином, на погляд звичайне дзеркало у ванній кімнаті або передпокої може стати головним атрибутом інтер'єра.

Також для декорування скла використовують такі типи обробки скла як матування, фарбування, друк або гравірування. Розглянемо їх докладніше.

 матування дзеркала Матування або піскоструминна обробка. Сам метод матування скла прийшов до нас нещодавно, але досяг значного використання серед виробників скляних виробів. Це поверхнева обробка скла із застосуванням спеціально підібраного піску. Обробка здійснюється на спеціальному верстаті, що дозволяє одержати суцільну матову поверхню або з художнім малюнком. Спеціальні технології дозволяють створювати малюнки будь-якої складності, аж до творів мистецтва. Такий спосіб більш прийнятний для покупців, тому що не дуже дорого, але ефектно.

 Фарбування дзеркалаФарбування. Фарбування помітно відрізняється від матування розмаїттям кольорів і відтінків, що дозволяє ідеально вписати виріб в інтер'єр. Пофарбоване скло використовується в архітектурних елементах для оформлення офісних і домашніх дверей, перегородок, різноманітних скляних конструкцій, шаф-купе, столів, дзеркал і меблів зі скла.

 Друк на дзеркаліДрук. Зображення може наноситися як на окремі ділянки, так і на всю конструкцію. Залежно від цього, а також від колірної гами й інтенсивності зображення може регулюватися прозорість скла. Завдяки цьому двері й перегородки з такого скла можуть бути непроникні для погляду, однак залишати частковий доступ світла й стають самостійним декоративним елементом.

 Друк на дзеркаліГравірування. Основним атрибутом гравірування є об'ємний рельєф зображення й висока чіткість деталі. Матова поверхня, одержувана після процесу гравірування, має дрібнозернисту, "шовкову" структуру, на якій не залишається відбитків пальців. Цей метод дозволяє наносити зображення по всій поверхні виробу.