Скло    Скло - це один з основних матеріалів, застосовуваних у будівництві. Основними компонентами, що утворять скло, є кварцовий пісок (69-74 %); сода (12-16 %); вапняк і доломіт (5-12 %) і в невеликих процентних співвідношеннях деякі інші компоненти. Якщо точніше, то до склоутворюючих речовин відносяться: Оксиди: Si2, B2O3, P2O5, Te2, Ge2 Фториди: Al3 та інш.

    Крім основних сировинних складових використовуються також різні добавки, наприклад, що б пофарбувати скло в бажаний колір або для зміни інших властивостей скла.

    Що б одержати листове скло, в основному застосовують флоат-метод. При цьому процесі стекло надходить із печі плавлення у вигляді плоскої стрічки, а потім через ванну з розплавленим оловом іде на подальше охолодження й віджиг. Перевагами флоат-методу, у порівнянні з іншими, є стабільна товщина скла; висока якість поверхні, що не потребує подальшого полірування; відсутність оптичних дефектів; висока продуктивність. (докладніше в статтях "Скло. Загальні відомості", "Скло. Історія розвитку та застосування" і "Будівельне скло та склопакети")

Розмаїття видів скла дозволяє застосовувати його в будь-яких сферах діяльності.

До основних видів скла можна віднести:

  • листове скло - основний матеріал, що використовується для виготовлення скляних дверей, перегородок, душових кабін, дверей у шафу купе або окремих елементів інтер'єра. Скло випускається восьми марок товщиною від 2 мм до 19 мм.
  • захисне скло (багатошарове стекло, триплекс) – складається із двох або більше стекол, склеєних між собою полімерною плівкою або ламинирующей рідиною. У теж час, ламіноване скло не втрачає властивостей листового скла, а тільки надає йому міцності, надійності й безпеки. До таких стекол можна віднести ударостійке скло або кулестійке скло.
  • загартоване скло – являє собою листове скло, піддане спеціальній термічній обробці, у результаті чого воно здобуває поліпшені властивості (міцність, термостійкість, безпека). Загартоване скло застосовують для безпечного засклення світлопрозорих будівельних конструкцій (скляні двері, скляні вітрин магазинів, скляні офісні перегородки, скляні душові кабіни, скляні козирки й т.д.), фасадного засклення (балконів і лоджій), а також для виготовлення вишуканих меблів.
  • армоване листове скло - листове скло, усередині якого паралельно поверхні покладена металева сітка із крученого або звареного відпаленого, хромованого або нікельованого сталевого дроту діаметром 4, 5-6 мм із шестикутними або квадратними осередками. Його використовують в облаштуванні ліхтарів верхнього світла, перегородок з підвищеними запитами до безпеки й вогнестійкості засклення, огороджень сходових маршів, балконів. Хвилясте армоване скло використовують у покрівельних конструкціях. До армованих стекол також відносять триплекс. Триплекс — це один з видів безпечного скла, що представляє собою скло із двох або більше шарів, "склеєних" разом за допомогою спеціальної ламінуючої плівки (плівковий триплекс) або ламінуючої рідини (заливний триплекс). Тому триплекс також називають ламінованим або багатошаровим склом. (докладніше див. Триплекс і армоване скло)
  • енергозберігаюче скло – скло з нанесеним на поверхню нізькоемісійним оптичним покриттям, що забезпечує збереження тепла в приміщеннях. Рекомендується для приміщень із підвищеними вимогами до захисту від інфрачервоних променів. (докладний опис у статті "Енергозберігаюче скло")
  • візерункове скло – найчастіше використовується для декорування елементів інтер'єра. Вироби мають підвищену стійкість до зовнішніх впливів і довговічність. Докладніше про візерункове скло Ви зможете прочитати перейшовши по цьому посиланню.

    Скло – це універсальний матеріал, що підлягає обробці для подальшого його використання в побуті. Стандартизація аркушів скла іноді незручна для створення індивідуальних елементів виробу або просто може не вписатися в певний інтер'єр. Для рішення цієї проблеми спочатку відбувається різання скла, а потім, за необхідності, обробка кромок та інші види обробки скла.

    Існує безліч способів декоративної обробки скла, що дозволяє надати виробу індивідуальний неповторний вид: