Обробка скла    Скло - універсальний матеріал, що підлягає обробці з метою максимального його використання у побуті.

    Стандартизація листового скла іноді незручна для створення індивідуальних елементів виробу або просто може не вписати в певний інтер'єр. Для рішення цієї проблеми скло подається різанню. Розмаїття устаткування дозволяє здійснювати різання скла різної товщини (4 мм до 25 мм) і видів (армоване скло, загартоване, ламіноване скло й інше). Прирізання скла можна здійснювати за допомогою алмазного різального інструменту - склоріза. Конструкція склоріза проста, ручка–тримач і твердосплавний ріжучий елемент (алмазний ролик). Для вирізання кругової форми скла більш зручним є циркульний інструмент. Також прирізання скла можна виконувати на автоматичному ріжучому столі. Обробка в такий спосіб має вагомі переваги - швидкість і точність розкрою скла.

    Щоб уникнути порізів після прирізання, скло піддається поліруванню або шліфуванню кромки. Шліфування здійснюється на спеціальному шайбочному верстаті, на горизонтальний обертовий диск якого накладається скло й струменем води подаються пісок або абразивний порошок. Процес полірування більш простий - полірується скло обертовими трав'яними щітками з пемзоводяною емульсією або ж зануренням його в суміш плавикової й сірчаної кислоти, потім у воду, і повторенням цього процесу. Головною відмінністю полірування від шліфування - різний тип шорсткості поверхні. А саме, при поліруванні скло має вигляд «глянцю», а при шліфуванні поверхня має більш матовий вигляд. Як полірування, так і шліфування може бути прямолінійним або криволінійним.

    Декоративним способом обробки скла можна назвати фацет, при якому знімається фаска під певним кутом. Фацет може бути різної ширини - від 10 до 40 мм. У повсякденному житті його зазвичай застосовують в обробці дзеркал, що дозволяє одержати ефект грайливості світла. Таким чином, на погляд звичайне дзеркало у ванній кімнаті або передпокої може стати головним атрибутом інтер'єра. Також для декорування скла використовують такі типи обробки скла як матування, фарбування, друк або гравірування. Розглянемо їх докладніше.

 матування скла Матування або піскоструминна обробка. Сам метод матування скла прийшов до нас нещодавно, але досяг значного використання серед виробників скляних виробів. Це поверхнева обробка скла із застосуванням спеціально підібраного піску. Обробка здійснюється на спеціальному верстаті, що дозволяє одержати суцільну матову поверхню або з художнім малюнком. Спеціальні технології дозволяють створювати малюнки будь-якої складності, аж до творів мистецтва. Такий спосіб більш прийнятний для покупців, тому що не дуже дорого, але ефектно.

фарбування склаФарбування. Фарбування помітно відрізняється від матування розмаїттям кольорів і відтінків, що дозволяє ідеально вписати виріб в інтер'єр. Пофарбоване скло використовується в архітектурних елементах для оформлення офісних і домашніх дверей, перегородок, різноманітних скляних конструкцій, шаф-купе, столів, дзеркал і меблів зі скла.

друк на скліДрук. Зображення може наноситися як на окремі ділянки, так і на всю конструкцію. Залежно від цього, а також від колірної гами й інтенсивності зображення може регулюватися прозорість скла. Завдяки цьому двері й перегородки з такого скла можуть бути непроникні для погляду, однак залишати частковий доступ світла й стають самостійним декоративним елементом.

гравіруванняГравірування. Основним атрибутом гравірування є об'ємний рельєф зображення й висока чіткість деталі. Матова поверхня, одержувана після процесу гравірування, має дрібнозернисту, "шовкову" структуру, на якій не залишається відбитків пальців. Цей метод дозволяє наносити зображення по всій поверхні виробу.

Обробка склаОбробка склаОбробка скла