Фарбування скла    Не так уже й давно майстрами була освоєна нова технологія обробки скла - фарбування, що набула широкого застосування з блискавичною швидкістю.

    Пофарбоване скло використовується в архітектурних елементах інтер'єру та екстер'єру, для оформлення офісних і домашніх дверей, перегородок, різноманітних скляних конструкцій, шаф-купе, столів, дзеркал і меблів зі скла. Приклади виконаних нами робіт Ви можете побачити в галереї "художньої обробки скла".

    Ця унікальна технологія дозволяє нанести на скляну поверхню практично будь-який відтінок кольору, що не можна одержати від звичайного тонованого скла й дозволяє ідеально вписати виріб у будь-який інтер'єр.

    Фарбування виконується спеціальними полімерними лаками, які дозволяють створити широку палітру різноманітних кольорів і одержувати малюнки або їхні комбінації на поверхні скла.

Підготовка до фарбування

    Перед фарбуванням поверхню скла варто очистити й знежирити, для цього підійдуть традиційні побутові очисники. Після застосування спеціальних засобів, скло промивають рясною кількістю теплої води й висушують. Ділянки скла, яким не потрібне фарбування, необхідно захистити малярською стрічкою або трафаретами.

    Якщо передбачається проводити колеровку або введення матуючої або структурної добавок, то це потрібно зробити до введення другого компоненту - промоутера. Другий компонент уводиться у фарбу при перемішуванні в співвідношенні один до дев'яти за вагою. Після змішування компонентів, водна двокомпонентна поліуретан-акрилова фарба придатна для фарбування не більше 10 годин, навіть якщо вона зовні не змінилася за цей час. Для зменшення в'язкості, якщо це потрібно, використовувати очищену воду, не рекомендується додавати води більше 5 відсотків.

    Перед використанням фарбу для скла варто профільтрувати через фільтр 100-150 мкм. Це особливо важливо при напівпрозорому фарбуванні - тонування стекол, у такому випадку застосовуються фільтри 25-50 мкм.

Фарбування скла однокомпонентною водною поліуретан-акриловою фарбою

    Значення температур стекол, водної фарби й фарбувального встаткування повинні бути не менш 18 °С, відносна вологість 50-80%. Рекомендовані параметри розпилення: робочий тиск 2–3 атм., розмір дюзи 1,6-2,0 мм.

    Фарбування скла проводиться в один шар, рекомендована товщина нанесення 80-120 мкм. Для більше зручного фарбування стекла розташовують горизонтально. Якщо проводиться непрозоре фарбування або матування скла, для більшої декоративності може знадобитися додатковий шар. У цьому випадку фарбування проводиться тільки після повного висихання першого шару.

Сушіння пофарбованого скла

    Сушіння скла, пофарбованого двокомпонентною поліуретан акриловою фарбою рекомендується проводити в інтервалі температур від 50 до 80 °С при відносній вологості 50-80%, час сушіння становить від 2 до 3 годин. Можна використовувати як конвективне, так і інфрачервоне сушіння.

Час сушіння становить:

  • до нанесення захисної плівки й штабелювання - 3-4 години,
  • для механічної обробки скла - 24 години,
  • до впливу води й негативних температур - 24 години,
  • повна полімеризація лакофарбового покриття через 24 години.

    Допускається також сушіння при температурі повітря 20 0С и відносній вологості повітря 50-80%, час сушіння становить:

  • пилове сушіння, "на відлип" - 2 години,
  • до нанесення захисної плівки й штабелювання - 24 години,
  • для механічної обробки скла - 3 доби,
  • до впливу води й негативних температур - 5 доби,
  • повна полімеризація лакофарбового покриття через 7 доби

фарбування скла фарбування скла