Різання скла    Стандартне листове скло, що випускається виробниками, не завжди зручне для створення тих або інших елементів виробу або просто не вписується в інтер'єр. Для рішення цієї проблеми скло піддається обробці й, у першу чергу, різанню. Про різання ми більш докладно розповімо в цій статті.

    Розмаїття встаткування й досвід умільців дозволяє здійснювати різання скла різною товщиною (4 мм - 25 мм) і видів (армоване, загартоване, ламіноване та інше).

    Різання здійснюється двома способами - ручним і автоматичним. Для ручного способу різання існують різні допоміжні інструменти. Серед них:

  1. склоріз, що дозволяє за допомогою куточка 90&deg здійснювати прямолінійний різ або за допомогою з підготовленого шаблона - криволінійний різ. Його конструкція проста, ручка-тримач і твердосплавний ріжучий елемент (алмазний ролик);
  2. рейсмус - більш зручний для прямого різання по всій довжині скла;
  3. Для вирізання кругової форми скла більше зручним є циркульний інструмент;
  4. Різання у формі трапеції здійснюються під спеціальну лінійку з присоскою.

    Автоматичний ріжучий верстат (ЧПУ) має спеціальне програмне забезпечення (програму розкрою), за допомогою якого, після того, як оператор уводить необхідні дані в спеціальну таблицю, виконується оптимальний розрахунок і згідно отриманого розкрою, здійснюється різання. Спеціально встановлена система аэроліфт дозволяє операторові пересувати аркуші великих форматів і виробів по робочому столу без допомоги. Головними перевагами автоматичного різання є - точність і швидкість.

Різання скла

Різання склаРізання скла